Zachodnioafrykańska muzyka porywa Warszawę

Na najbliższy weekend Warszawa zapewnia moc afrykańskich atrakcji. Wszyscy miłośnicy muzyki i tańca z Czarnego Lądu mogą już zacierać ręce.

Bębny

Bębny

Dzisiaj, 10 maja, w Miasteczku Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego od 14 do 16 odbywają się otwarte warsztaty muzyczno-taneczne przy bębnach. Ci, którzy mają swoje instrumenty, mogą dołączyć aktywnie do wybijania wspólnych rytmów, reszta będzie towarzyszyć w gorącym tańcu.

Wieczorem, w Śnie Pszczoły, mieszczącym się w Koneserze, przy ul. Ząbkowskiej 27/31, wystąpi Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu. Artyści porwą publiczność bębnami i tańcem z Zachodniej Afryki (bilety 5-10zł). Początek godz. 22:30.

W sobotę i niedzielę, 11-12 maja, można dołączyć do warsztatów tanecznych z Gwinejczykiem Mohamedem Dabo – „ucieleśnieniem afrykańskiego słońca i chodzącą miłością do tańca“. Jak czytamy w wydarzeniu na Facebooku: „Dabo przeniesie Was w mig w pulsującą afrykańskim rytmem, gorącą jak piasek gwinejskich plaż, międzykontynentalną przestrzeń taneczną.“ Brzmi obiecująco! Więcej informacji o warsztatach tutaj.

Również w sobotę, przy moście Łazienkowskim po praskiej stronie, nadwiślańska plaża wypełni się dźwiękami afrykańskich bębnów. Od godz. 21:00 rusza otwarta impreza na świeżym powietrzu z grillem i ogniskiem. Więcej informacji tutaj.

Tyle atrakcji w jeden weekend! I co wybrać?

Źródło: kulturalnie.waw.plwawalove.pl