afryka-705W jaki sposób dokonać rezerwacji?
Rezerwacji można dokonać poprzez skontaktowanie się z nami – formularz kontakt lub telefonicznie.

Czy jadąc samemu trzeba dopłacić do pokoju jednoosobowego? 
Tak, trzeba dopłacić do pokoju jednoosobowego, chyba, że uczestnik wyrazi zgodę na dzielenie pokoju z inną osobą podróżującą samemu i osoba taka zostanie znaleziona. W zależności od imprezy turystycznej dopłata do pokoju jednoosobowego waha się od 150 USD do 400 USD.

Czy cena pokrywa ubezpieczenie wyjazdu?
Cena pokrywa ubezpieczenie w kwotach KL 200 000 zł  NNW 10 000 zł.

W jaki sposób ubiegać się o wizę do Afryki? Co jest potrzebne do wyrobienia wizy?  Ile ona kosztuje?
Wizy do Tanzanii i Kenii kupujemy na lotnisku. Kwoty 25 USD i 35 USD. Natomiast o wizę do Namibii trzeba ubiegać się przed wylotem- najbliższa Ambasada Namibii w Berlinie. Biuro może pośredniczyć za dodatkową opłatą ubieganie się o wizę. Koszt wizy 45 – 75 Euro. Wiza do Zimbabwe i Zambii wydawane na granicach ceny 30 i 20 USD. Do Botswany obywatele polscy nie potrzebują wiz.

Czy istnieją przeciwwskazania medyczne do wyjazdu? Czy potrzebuje posiadać dodatkowe szczepienia?
Do większości krajów afrykańskich wymagane jest zaszczepienie się przeciw Żółtej Febrze . Dowodem szczepienia jest wpis do międzynarodowej książeczki szczepień (tzw. „żółtej książeczki”) wydawanej w punkcie szczepień, którą należy zabrać ze sobą w podróż. Inne szczepienia są fakultatywnie (przeciw WZW typu A i B, błonicy i tężcowi, polio i durowi brzusznemu).
Nie ma szczególnych przeciwskazań do wyjazdu. Podróż samolotem trwa kilka godzin. Na miejscu poruszamy się klimatyzowanymi pojazdami.

Jaką walutę powinienem mieć ze sobą? Czy istnieje możliwość wymiany pieniędzy na miejscu?  Jakiej wysokości są zwyczajowe napiwki?
W zależności od kraju np.: Tanzania – przywozimy dolary, które wymieniamy na lokalną walutę miejscu. Namibia- lepiej Euro, też wymieniamy na miejscu. Generalnie na miejscu posługujemy się lokalną walutą, którą wymieniamy po przylocie, na lotnisku lub kantorze. W niektórych miejscach są bankomaty ale generalnie lepiej być zaopatrzonym w dolary lub euro.
Napiwki przy safari (3 dni)  to ok. 10-15 USD dla lokalnego przewodnika od osoby.

Jak duże są grupy wycieczkowe?
Grupy 10-20 osób.

Czy wyjazd jest bezpieczny dla osób w dowolnym wieku?
Wyjazdy do Tanzanii i na Zanzibar nie są wyczerpujące. Stosunkowo krótkie trasy przejazdu, dużo wypoczynku i przyjemności. Wyjazd do Namibii, Botswany , Zimbabwe czy Zambii to już dłuższy lot, jak również na miejscu mamy do pokonania dziennie od 50 do czasami 200 km. Drogi czasami asfaltowe, ale głównie szutrowe.