Jak zwiedzać Afrykę?

Większość artykułów poświęcamy prezentowaniu wam oryginalnych miejsc, kultur i ludzi. Tym razem opowiemy o kilku ciekawych możliwościach, w jaki sposób te miejsca zwiedzić lub się do nich dostać.

 

Safari dwupłatem

fot. davidd

fot. davidd

Oprócz tradycyjnego safari jeepem, możecie skusić się na doświadczenie, które nie tylko zapewnieni niesamowite widoki, ale także dostarczy niezapomnianych emocji – oglądanie pięknej i dzikiej afrykańskiej natury z podkładu szybującego dwupłatu. Na taki podniebny rejs można wybrać się w wielu miejscach, między innymi w Kenii, gdzie tego typu safari zapewnia organizacja non-profit Lewa Wilderness Conservancy.

 

Spływ rzeką

Jeśli lubicie bliskość natury, spływy kajakowe są właśnie dla was. Podczas takiej eskapady towarzystwo hipopotamów, słoni, a także krokodyli staje się czymś normalnym. Spływy organizowane np. po rzece Zambezi w południowej Afryce trwają często kilka dni i są połączone z rozbijaniem obozowiska każdego dnia na innej wyspie rzeki.

 

Podróżować jak miejscowi

Głównym środkiem transportu publicznego w Afryce są oczywiście autobusy, więc jeśli chcecie doświadczyć codziennego życia wielu Afrykańczyków, możecie zdecydować się właśnie na podróż autobusem lub pick-upem. Zarezerwujcie jednak na taką eskapadę sporo czasu, bo większość z nich nie ma rozkładu jazdy – wyruszają po prostu, gdy się zapełnią – a po drodze i tak zbierają kolejnych chętnych, nierzadko z gdaczącym inwentarzem, rowerem, czy koszami pełnymi zakupów.

 

Źródło: wildjunket.com, podroze.pl