Dzień Afryki

Dzień Afryki, a tak naprawdę Dzień Jedności Afrykańskiej, upamiętnia wydarzenie z 1963r. , kiedy 30 niezależnych państw afrykańskich powołało do życia Organizację Jedności Afrykańskiej. Święto tradycyjnie przypada na 25 maja, jednak jego obchody w Warszawie zaczynają się już blisko tydzień wcześniej.

19 maja – opowiadanie historii

Cykl wydarzeń powiązanych z Dniem Jedności Afrykańskiej otwiera „opowiadanie historii“ w warszawskiej Kinotece. W tym roku opowiadanie przybierze formę tańca i muzyki z Gwinei, w których weźmie udział gwinejski artysta Andy Camara.

Miejsce: Warszawa, Kinoteka, sala 7

Godzina: 16:00

Wstęp wolny.

22 maja – spotkania z afrykańskim filmem

W ramach spotkań z filmem zostaną wyświetlone dwa afrykańskie filmy – „Czarna Wenus“ i „Wiedźma wojny“. Oba pokazują rzeczywistość Afrykańczyków – jeden w realiach europejskich, drugi na Czarnym Lądzie.

Miejsce: Warszawa, Cafe Baobab, ul. Francuska 31

Godzina: 18:00

Wstęp wolny.

24 maja – Afro-warszawskie Kulturalne Granie

Wydarzenie, którego nie powinni ominąć koneserzy nowatorskich połączeń muzycznych. Legenda polskiej sceny, Stanisław Sojka, wystąpi w towarzystwie wielu znanych afrykańskich artystów. Afrykę reprezentować będą Buba Kuyateh z Gambii, grający na korze, tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie, Mohamed Gaspard Conde z Gwinei wraz ze swoimi bębnami, a także Djolof Man Trio, Pako Sarr, Mohamed Mbow, Ricky Lion, Mamadou Diouf, Benoit Legros i Andy Camara.

Miejsce: Warszawa, Skwer Hoovera

Godzina: 18:30

Wstęp wolny.

Źródło: wikipedia.pl, wawalove.pl