Co zobaczyć na Madagaskarze?

Jakiś czas temu pisaliśmy o madagaskarskich lemurach i zapierającej dech w piersiach przyrodzie. Dzisiaj podsuwamy kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia na wyspie.

Tsingy de Bemaraha fot. wikipedia

Tsingy de Bemaraha fot. wikipedia

Rezerwat przyrody Tsingy de Bemaraha

Tsingy de Bemaraha to niezwykły wapienny masyw, znajdujący się w zachodniej części Madagaskaru. Składa się ze szpiczastych iglic, tworzących na powierzchni 150 tys. ha rozległy „las“, który stał się domem dla wielu lemurów i rzadkiej rodziny małpiątek.

Pałac i grobowce

Będąc na Madagaskarze, z pewnością warto odwiedzić dziewiętnastowieczny pałac Rova w mieście Tana. Był on siedzibą dawnych władców, a tajemnicze okoliczności w których spłonął, pozostawiając po sobie wyłącznie zewnętrzne mury, dodają miejscu dreszczyku emocji. Z kolei w miejscowości Betioka w południowo-zachodniej części wyspy znajdziemy kamienne grobowce. Na zewnętrznej ich stronie malowano sceny z życia zmarłego i zdobiono drewnianymi rzeźbami oraz czaszkami.

Park Narodowy Montagne d’Ambre

Park Narodowy Ambre to nie lada gratka dla wielbicieli wodospadów i wulkanicznych jezior, a także zapalonych ornitologów – na terenie parku występuje 75 gatunków ptaków.  Na odwiedzających robią również wrażenie kwitnące orchidee oraz (jakże by inaczej) mieszkające w wielu miejscach na wyspie lemury.

Źródło: wikipedia.pl, wikipedia.pl, biletti.pl