Serengeti, Ngorongoro I Zanzibar

opcja 1 od 2700 USD + 1000 PLN
opcja 2 zapytaj szczegóły wkrótce
opcja 3 zapytaj szczegóły wkrótce

Warunki:

 • Jedynki płatne ekstra
 • Rabaty dla dzieci

Cena obejmuje:

 • Noclegi + posiłki podczas całej wyprawy w wymienionych hotelach/lodżach
 • W trakcie safari trzy posiłki dziennie, a na Zanzibarze – dwa
 • Wejścia do Parków
 • Wszystkie przejazdy i przelot z Serengeti na Zanzibar
 • Pilot

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Dodatkowych atrakcji
 • Wizy
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla przewodników

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:

11 + 15 =

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wylot przez jeden z portów europejskich.

DZIEŃ 2

Przylot na lotnisko w Kilimandzaro. Przyjazd do lodży znajdującej się na stokach Meru – z pięknym, tropikalnym ogrodem otaczającym basen. Obiad /kolacja w lodży.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyjazd do Ngorongoro Conservation Area – rezerwatu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wjazd do krateru na fotograficzne safari w pojazdach z napędem na cztery koła. Lunch w kraterze, opisywanym jako jeden z najbardziej znanych cudów natury. Jest to jedna z największych na świecie dziewiczych wulkanicznych kalder, a także naturalny azyl dla wielu afrykańskich zwierząt. Jedno z niewielu miejsc, gdzie można oglądać w naturze Czarnego Nosorożca. Możemy spotkać między innymi lwy, słonie, zebry, hipopotamy, flamingi, szakale, nosorożce, antylopy, wiele ptaków i inne zwierzęta. Nocleg i obiad/kolacja w Ngorongoro Rhino Lodge.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Serengeti. Po drodze możliwość wizyty w wiosce Masajów (dopłata). Piknik-lunch na skałach w Serengeti. Następnie safari. Przemieszczamy się w kierunku w północnej części Serengeti. Nocleg i obiad/kolacja w Mapito Tended Camp w Ikoma.

DZIEŃ 5

Wczesny wyjazd na poranne safari, aby zobaczyć nocne drapieżniki powracające z polowania i zwierzęta spacerujące w jasnym świetle poranka. Cały dzień safari wokół Serengeti. Będziemy znajdowali się pośród bezkresnych przestrzeni i niesamowitych ilości zwierząt (w zależności od pory roku). Picnic-lunch w trakcie dnia. Nocleg i obiad/kolacja w Mapito Tended Camp w Ikoma.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku lotniska Seronera w Serengeti i wylot na Zanzibar. Przy dobrej widoczności będzie możliwość zobaczenia z powietrza Parku Serengeti i Rezerwatu Ngorongoro. Jest to niezapomniany widok i niesamowite wrażenia. Przylot i transfer do hotelu. Nocleg i obiad/kolacja w hotelu przy plaży.

DZIEŃ 7

Pobyt w hotelu usytuowanym przy zanzibarskiej piaszczystej plaży. Relaks i odpoczynek.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu wyjazd na oglądanie delfinów do Kizimkazi, miejscowości znajdującej się w południowej części wyspy.

DZIEŃ 9

Relaks na plaży.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu przejazd do Stone Town. Po drodze zatrzymamy się na farmie przypraw. Po południu spacer po historycznej części Stone Tone. Będzie możliwość zobaczenia najbardziej znanych budynków na Zanzibarze: House of Wonders, Palace Museum, Arab Fort. Inne charakterystyczne dla wyspy elementy to bogato rzeźbione drzwi, ruchliwy rynek i kręte uliczki, a także dwie katedry i niezliczone meczety. Nocleg w Stone Town.

DZIEŃ 11

Po późnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Zanizbaru.

DZIEŃ 12

Przylot do kraju.