DELTA OKAVANGO - Szczegóły wyprawy

opcja 12800 Euro + 1000 PLN mieszane zakwaterowanie
(6 nocy na campingach + 6 nocy w hotelach/lodżach)
opcja 23480 Euro + 1000 PLN zakwaterowanie w hotelach i lodżach (12 nocy)
opcja 3 zapytaj szczegóły wkrótce

Cena obejmuje:

 • Noclegi + posiłki podczas całej wyprawy (śniadania i obiadokolacje)
 • Wstępy do Parków
 • Wszystkie przejazdy
 • Pilot polskojęzyczny + lokalny kierowca/przewodnik
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Woda podczas przejazdów samochodem
 • Łódka na Chobe
 • Mokoro po Kavango (Ngepi) lub Kwando

Cena nie obejmuje:

 • Dodatkowych atrakcji w Swakopmund (Galeria Kryształu, Muzeum, Cultural trip) i Victoria Falls
 • Wizy Namibijskiej (należy wyrobić przed wylotem) oraz do Zimbabwe na granicy
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Przelotów międzynarodowych (cena ok. 4000 – biuro może organizować przelot)

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:

3 + 4 =

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wylot

DZIEŃ 2

Przylot do Victoria Falls (Zimbabwe), transfer do hotelu i odpoczynek po długim locie. Następnie spacer wzdłuż wodospadu Victorii (w zależności od godziny przylotu, może być następnego dnia). Nocleg w Victoria Falls.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu relaks i możliwość skorzystania z fakultatywnych atrakcji: spacer wzdłuż wodospadu Wiktorii, najsłynniejszy na świecie rafting, spacer z lwami lub słoniami, bungee, loty na lotni, lot helikopterem, wizyta w Zambii.

DZIEŃ 4 i 5

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Hwange National Park, który jest największym rezerwatem dzikiej przyrody w Zimbabwe – dorównuje powierzchnią Belgii. Spędzimy tu dwa dni. Park jest bardzo różnorodny. Zobaczymy ogromne połacie buszu, obszary bagienne, liczne szuwary i sadzawki. A także przeróżne tereny trawiaste, które w  kierunku południowym zamieniają się w stepy, a dalej – w obszary półpustynne i pustynne osławionej Kalahari. Park zaskakuje różnorodnością zwierząt, mnogością stad i wielkością populacji. Występuje tu między innym największa liczba gatunków ssaków spośród wszystkich afrykańskich Parków Narodowych. Samych słoni na terenie Hwange jest od 20-75 tysięcy w zależności od pory roku.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Botswany. Zatrzymamy się w Kasane – największej miejscowości tego regionu z charakterystycznym dla Botswany lekkim chaosem architektonicznym. Wypłyniemy łódką na zachód słońca na rzece Chobe. Nocleg w Kasane.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd na południe Botswany – w okolice Parku Narodowego Makgadikgadi Pans. Olbrzymie solnisko Makgadikgadi to dno gigantycznego jeziora, nad którego brzegami prawdopodobnie spacerowali pierwsi ludzie. Jeśli w istocie tak było, podróż do tego niesamowitego świata to tak naprawdę powrót do źródeł cywilizacji. Nocleg w Planet Baobab.

DZIEŃ 8 i 9

Przejazd do Maun. Nasz cel to safari w Moremi Game Reserve, które jest jednym z najdzikszych, najbardziej dziewiczych miejsc w Afryce. Zobaczymy największą w świecie śródlądową deltę rzeki Okawango. Niegdyś uchodzącej do jeziora Makgadikgadi, znajdującego się w północnej części obecnej Botswany. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i inne zwierzęta, które korzystają z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Zdarzające się w tym regionie okresy suchsze i wilgotniejsze powodują, że obszar korzystny dla wegetacji nie jest stały.

DZIEŃ 10 i 11

Po śniadaniu przejazd do Namibii w okolice Ngepi. Tutaj spędzimy czas na uroczym campingu Ngepi, ze słynnym basenem w rzece Okavango i kultowym barem. Następnego dnia wybierzemy się do Rezerwatu Mahango, gdzie oprócz zwierząt – zwłaszcza antylop – zobaczymy olbrzymie baobaby. Nocleg w Ngepi.

DZIEŃ 12

Przejazd przez Caprivi Strip, który jest odcinkiem biegnącym wzdłuż nowootwartego Parku Narodowego Bwabwata. Ten teren należy do KAZA, czyli Kavango-Zambezi Conservation. Jest to program uzgodniony przez Ministerstwa Ochrony Środowiska: Namibii, Botswany, Zimbabwe, Angoli i Zambii. Będzie to największy obszar ochrony przyrody, który umożliwi zwierzętom swobodne przemieszczanie się między Parkami. Zrobimy odpoczynek po podróży nad rzeką Kwando, która tak naprawdę ma trzy nazwy: Kwando, Lynianti i Chobe. Będziemy mieli również okazję, aby odwiedzić wioskę plemienia Mafwe (Living Museum). Nocleg w Kwando Camp.

DZIEŃ 13

Przejazd do Livingstone w Zambi albo Victoria Falls (w zależności od portu wylotu). Po południu czas wolny i ostatnie zakupy pamiątek.

DZIEŃ 14

Transfer z hotelu i przelot do Europy.