Namibia - Szczegóły wyprawy

opcja A 1990 Euro + 1000 PLN
Campingi
(7 nocy na campingach, 6 w hotelach)
opcja B 2350 Euro + 1000 PLN
Mieszane zakwaterowanie
(3 noce na campingach, 10 w hotelach/lodżach)
opcja C 2680 Euro + 1000 PLN
Hotele
(tylko najlepsze hotele i lodże)

Warunki:

 • Cena skalkulowana dla pobytu w pokoju/namiocie dwuosobowym
 • Dopłaty do jedynek
 • Podczas noclegów na campingach fantastyczne posiłki przygotowywane na grillu
 • W hotelach i lodżach – restauracje

Cena obejmuje:

 • Noclegi + posiłki podczas całej wyprawy (śniadania i obiadokolacje)
 • Wejścia do wszystkich Parków (Etosha, Sossusvlei, Cape Cross, Twylfontein, Waterberg), odwiedziny w wioskach Himba i Damara
 • Wszystkie przejazdy
 • Pilot polskojęzyczny + lokalny kierowca/przewodnik
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Woda podczas przejazdów samochodem

Cena nie obejmuje:

 • Dodatkowych atrakcji np. łódka w Walvis Bay i w Swakopmund (Galeria Kryształu, Muzeum, Cultural trip)
 • Wizy Namibijskiej
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Międzynarodowych biletów lotniczych (ok. 4000 PLN – biuro może zorganizować kupno)

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:

10 + 4 =

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wylot z Polski.

DZIEŃ 2

Przylot do Windhoek i transfer do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku Namib Naukluft Park i obozowiska w Sesriem. Przed kolacją zejdziemy do Sesiem Canyon.

DZIEŃ 4

Wstajemy bardzo wcześnie, aby przed wschodem słońca zdążyć wejść na szczyt najwyższej wydmy Świata (Dune 45). Następnie śniadanie i przejazd do Sossusvlei. Jest to miejsce słynące z czerwonych wydm otaczających wyschnięte drzewa. Wyruszamy w kierunku Solitaire, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą podróż. Będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi. Kolejnym punktem jest Zwrotnik Koziorożca. Jego nazwa pochodzi od gwiazdozbioru Koziorożca, w którym znajdowało się Słońce w momencie przesilenia zimowego 2000 lat temu. Bezkresne przestrzenie i pustynne krajobrazy. Nocleg w Walvis Bay.

DZIEŃ 6

Dzień przeznaczony na relaks. Wcześnie rano możemy wypłynąć w morze na poszukiwanie delfinów, fok, pelikanów i przy odrobinie szczęścia – także wielorybów. Na łodzi przewidziana przekąska, głównie owoce morza i szampan. Dla chętnych za dopłatą połów ryb (np. tuńczyki). Po powrocie idziemy na spacer po Lagunie w Walvis Bay. Następnie jedziemy do Swakopmund, aby zwiedzić nietypowe miasteczko afrykańskie – ze znajomo wyglądającymi zabudowaniami w stylu niemieckim. Nocleg w Swakopmund.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu wyjazd do Przylądka Krzyża (Cape Cross), który jest kolonią fok. Następnie przejedziemy przez region Damaraland, którego nazwa pochodzi od zamieszkującego te tereny plemienia Damara. Potem skierujemy się do Spitzkoppe, spektakularnego szczytu Namibii. Nocleg na kompletnym odludziu.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu kontynuujemy naszą wyprawę przez region zamieszkały przez lud Damara. Odwiedzimy skansen oraz obejrzymy wspaniałe formacje skalne z tysiącami prehistorycznych rysunków naskalnych wpisanych na listę UNESCO. Przejazd w kierunku Palmwag.

DZIEŃ 9

Kolejny dzień to tereny zamieszkałe przez lud Herrero. W drodze do Opuwo będziemy spotykać wioski ludu Herero z kobietami w sukniach wiktoriańskich i chustach na głowach zaplecionych tak, aby tworzyły krowie rogi – symbol Herero. Nocleg w Opuwo.

DZIEŃ 10

O poranku wizyta w wiosce Himba i droga do Epupa Falls. Niesamowite krajobrazy i malownicze wioski. Będziemy widzieć coraz więcej kobiet Himba, a także olbrzymie baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i zrobić zdjęcia. Nocować będziemy w Epupa Falls, słynącego z wioski Himba i największego wodospadu w Namibii oraz rzeki Kunene, która jest otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami. Dodatkową atrakcję stanowią krokodyle.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu przejazd na farmę z gepardami-sierotkami w Otjitotongwe. Podczas game drive – możliwość bliskiego kontaktu z tymi pięknymi kotami. Nocleg na farmie.

DZIEŃ 12 i 13

Przejazd do Narodowego Parku Etosha, który jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów oraz 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych. Pierwszy nocleg w Etoshy, drugi tuż przy granicy Parku.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu wyjazd w kierunku płaskowyżu Waterberg, gdzie spędzimy popołudnie wśród dzikiej przyrody. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu podróż drogą asfaltową do Windhoek. Po drodze staniemy w Okahandja, gdzie można kupić ostatnie pamiątki przed odlotem. Wylot.

DZIEŃ 16

Przylot do Polski.