Namibia i Wodospady Wiktorii - Szczegóły wyprawy

opcja A 2550 euro + 1000 PLN
mieszane zakwaterowanie
(5 nocy na campingach + 10 w hotelach/lodżach)
opcja B 3550 euro + 1000 PLN
zakwaterowanie w hotelach
(wszystkie noce w hotelach i lodżach)

Warunki:

 • Cena skalkulowana dla pobytu w pokoju/namiocie dwuosobowym
 • Dopłaty do jedynek
 • Podczas noclegów na campingach fantastyczne posiłki przygotowywane na grillu
 • W hotelach i lodżach – restauracje

Cena obejmuje:

 • Noclegi + posiłki podczas całej wyprawy (śniadania i obiadokolacje)
 • Wejścia do wszystkich Parków (Etosha, Sossusvlei, Cape Cross, Twylfontein, Mahango, Victoria Falls)
 • Odwiedziny w wioskach Himba i Damara
 • Wszystkie przejazdy
 • Pilot polskojęzyczny + lokalny kierowca/przewodnik
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Woda podczas przejazdów samochodem
 • Łódka w Walvis Bay
 • Łódka na Chobe
 • Mokoro po Kavango (Ngepi) lub Kwando

Cena nie obejmuje:

 • Dodatkowych atrakcji w Swakopmund (Galeria Kryształu, Muzeum, Cultural trip) i Victoria Falls
 • Wizy Namibijskiej (należy wyrobić przed wylotem) oraz do Zimbabwe na granicy
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Przelotów międzynarodowych (cena ok. 4000 – biuro może zorganizować przelot)

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:

7 + 2 =

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wylot

DZIEŃ 2

Przylot do Windhoek i transfer do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku obozowiska w Sesriem. Przed kolacją zejdziemy do Sesiem Canyon.

DZIEŃ 4

Wstajemy bardzo wcześnie, aby zdążyć i wejść na szczyt najwyższej wydmy Świata (Dune 45) przed wschodem słońca. Następnie śniadanie i przejazd do Sossusvlei, miejsca słynącego z czerwonych wydm otaczających wyschnięte drzewa. Wyruszamy w drogę do Walvis Bay. Będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi. Podczas podróży możemy podziwiać florę i faunę Namib Naukluft Park. Kolejnym punktem jest Zwrotnik Koziorożca. Jego nazwa pochodzi od gwiazdozbioru Koziorożca, w którym znajdowało się Słońce w momencie przesilenia zimowego 2000 lat temu. Nocleg w Walvis Bay.

DZIEŃ 5

O godzinie 8.00 wypływamy w morze na poszukiwanie delfinów, fok, pelikanów, a przy odrobinie szczęścia – też wielorybów. Na łodzi jest przewidziana przekąska, głównie owoce morza i szampan. Dla chętnych (za dopłatą) połów ryb (np. tuńczyki). Po powrocie idziemy na spacer po Lagunie w Walvis Bay. Następnie jedziemy do Swakopmund, aby zwiedzić nietypowe miasteczko afrykańskie – ze znajomo wyglądającymi zabudowaniami w stylu niemieckim. Nocleg w Swakopmund.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd do Przylądka Krzyża (Cape Cross), kolonii fok. Kolejno przejedziemy przez region Damaraland, którego nazwa pochodzi od zamieszkującego te tereny plemienia Damara. Nocleg w Twylfefontein.

DZIEŃ 7

Pośniadaniu udamy się obejrzeć wspaniałe formacje skalne z tysiącami prehistorycznych rysunków naskalnych wpisanych na listę UNESCO. Następnie wyjazd do Opuwo słynącego z malowniczych wiosek ludzi Herero. Nocleg w Opuwo.

DZIEŃ 8

Poranna wizyta w wiosce Himba z lokalnym przewodnikiem i przejazd do farmy, na której wychowują się gepardy. Możliwość bliskiego kontaktu z tymi pięknymi kotami. Nocleg na farmie.

DZIEŃ 9 i 10

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Etosha, który był największym Rezerwatem dzikich zwierząt aż do roku 1960. Jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów oraz 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych. Zajmuje powierzchnię aż 22 000 km2. Pierwszy nocleg na terenie parku Etoshy, podczas którego słychać zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów. Drugi – w lodży przy granicy Parku.

DZIEŃ 11

Wyjazd w kierunku Tsumeb. Kontynuujemy podróż, podczas której rozpoczyna się całkowicie inna Namibia. Coraz gęstsze zalesienie i zaludnienie, malownicze wioski. Nocleg na brzegu rzeki Kavango w Ngepi Campsite – wśród odgłosów hipopotamów.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu w Ngepi wyjazd do Parku Mahango Game Reserve, gdzie oprócz zwierząt możemy zobaczyć ogromne baobaby. Po południu relaks nad rzeką. Nocleg w obozie w Ngepi.

DZIEŃ 13

Przejazd przez Caprivi i teren Parku Narodowego Bwabata, który jest głównym szlakiem migracyjnym największej populacji słoni. Nasz cel to rzeka Kvando, gdzie popłyniemy na przejażdżkę łodzią. Nocleg w Kvando Camp lodge.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu przejazd do Katima Mulilo, stolicy Caprivi i przeprawa przez granicę do Botswany. Nocleg w Kasane – największej miejscowości regionu i bramy do Parku Narodowego Chobe. Przewidujemy wyprawę łodzią na Zachód słońca.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu wyjazd do Wodospadów Wiktorii, a więc przejazd przez granicę z Zimbabwe. Po południu spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii. Nocleg w Victoria Falls.

DZIEŃ 16

Cały dzień przeznaczony na relaks i wypoczynek. Dodatkowe atrakcje do wyboru np. rafting, spacer z lwami czy przejażdżka na słoniach (dodatkowo płatne).

DZIEŃ 17

Powrót do Polski.